Retina AMD Polska

15 lat działania Stowarzyszenia Retina AMD

Drodzy członkowie i sympatycy naszego Stowarzyszenia!
Czas szybko mija i wielkimi krokami zbliża się do nas rocznica powstania Stowarzyszenia Retina AMD.

To już 15 lat gdy grupa osób z chorobami siatkówki postanowiła powołać stowarzyszenie, które pierwotnie nazwano Polskie Stowarzyszenie Retinitis Pigmentosa, a które w 2006 r. zmieniło nazwę na Retina AMD Polska.

W okresie 15 lat dołączali do nas nowi członkowie, wielu wolontariuszy pomagało w naszych działaniach.

Nasza pamięć jest jednak zawodna. Nie wszyscy pamiętamy jakie były początki naszego istnienia.

I dlatego zwracamy się do członków Stowarzyszenia (i nie tylko), ich rodzin oraz osób zainteresowanych problematyką chorych na zwyrodnieniowe schorzenia siatkówki – o podzielenie się z nami swoimi wspomnieniami z uczestnictwa w spotkaniach, których w minionym okresie organizowaliśmy bardzo wiele. Były konferencje z udziałem wybitnych specjalistów nie tylko z dziedziny medycyny, były również nasze wewnętrzne spotkania.

Jak dotychczas wszystkie formy spotkań cieszyły się dużym zainteresowaniem; pozwalały na bliższe poznanie się, zawieranie nowych znajomości, wymianę osobistych doświadczeń i pogłębienie wiedzy o chorobach wzroku.

Z okazji naszego małego jubileuszu – uprzejmie prosimy o nadsyłanie swoich wspomnień, przemyśleń i zdjęć jeśli takie posiadacie na adres:

Stowarzyszenie Retina AMD Polska.
00-216 Warszawa,
ul. Konwiktorska 7 pok. 25.

Za każdą odpowiedź z góry dziękujemy, życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach. Jednocześnie zapraszamy na jubileuszowe spotkanie, które planujemy na styczeń 2014 roku (informację podamy na naszej stronie).

Góra