Retina AMD Polska

Dobre wieści dla pacjentów z nAMD i DME!

Firma Roche ogłosiła, że Komisja Europejska zatwierdziła Vabysmo® (FARICIMAB) do leczenia neowaskularnego lub „mokrego” zwyrodnienia plamki żółtej (NAMD) jak też zaburzeń wzroku z powodu cukrzycowego obrzęku plamki (DME). Zatwierdzenie  to  nastąpiło po obiecujących wynikach czterech badań fazy III z udziałem ponad 3000 pacjentów.

„W dniu dzisiejszym Retina International z zadowoleniem przyjmuje zatwierdzenie przez Europejską Komisję kolejnego leku  do leczenia neowaskularnego zwyrodnienia plamki żółtej (NAMD) i cukrzycowego obrzęku plamki (DME) Vabysmo® (FARICIMAB)”-mówi  Avril Daly z Zarządu Retina International. „Te  schorzenia siatkówki mogą powodować ciężkie upośledzenie wzroku i  dlatego wymagają  szybkiej interwencji. NAMD i DME są znacznym obciążeniem  dla pacjentów, ich opiekunów  ale też  systemów  ochrony zdrowia. Jako międzynarodowa organizacja  pacjentów zajmująca się  dobrostanem  osób dotkniętych  schorzeniami siatkówki i plamki żółtej, zwracamy się z apelem do decydentów aby upewnili się,  czy wszyscy pacjenci mogący  odnieść korzyść z proponowanych terapii mają do nich dostęp w ich krajach”.

DME i NAMD to dwie główne przyczyny utraty  widzenia  na całym świecie i szacuje się, że choruje na nie ponad 40 milionów ludzi. Zatwierdzenie Vabysmo, który  jest pierwszym bispecyficznym przeciwciałem zatwierdzonym w leczeniu oczu, daje nadzieję na ochronę a nawet poprawę  widzenia przy mniejszej liczbie  koniecznych zastrzyków.

 

Copyright © 2022 Retina International, wszystkie prawa zastrzeżone

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra