Retina AMD Polska

FDA przyjęła wniosek o licencję dla Port Delivery System (PDS) do leczenia mokrego AMD

Komunikat prasowy z 24 czerwca 2021 r.

Zgodnie z komunikatem prasowym FDA (Amerykańska Agencja Leków) zaakceptowała wniosek firmy Genentech o licencję biologiczną na system dostarczania ranibizumabu do leczenia mokrego zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.

Port Delivery System (PDS), stały implant oka wielokrotnego napełniania, jest przeznaczony do ciągłego dostarczania ranibizumabu przez kilka miesięcy. Wniosek jest poparty danymi z badania III fazy Archway, które wykazało, że 98% pacjentów otrzymujących leki za pośrednictwem systemu przez 6 miesięcy nie wymagało dodatkowego leczenia przed ponownym napełnieniem. Wyniki dotyczące wzroku były podobne do jak u pacjentów otrzymujących comiesięczne wstrzyknięcia ranibizumabu.

Genentech prowadzi kilka badań fazy 3 dla PDS. Najważniejsze to badanie Portal, poświęcone długoterminowemu bezpieczeństwu i skuteczności systemu w wysiękowym AMD,   Pagoda, które ocenia system u pacjentów z cukrzycowym obrzękiem plamki i Pavilion, który bada system u pacjentów z retinopatią cukrzycową bez DME.

Oczekuje się, że decyzja FDA o zatwierdzeniu nastąpi do 23 października.

Ponadto Europejska Agencja Leków zatwierdziła wniosek o pozwolenie na dopuszczenie urządzenia do obrotu i jest on obecnie analizowany.

Dzięki uprzejmości Retina International

Tłumaczenie i opracowanie Anna Wszołek

Październik 2021 r.

 

 

 

 

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra