Retina AMD Polska

Komunikat dla pacjentów z cukrzycowym obrzękiem plamki żółtej – DME

Informujemy, że  firma Bayer podjęła decyzję o tymczasowym zawieszeniu postępowania o objęcie refundacją leku Eylea w ramach nowego programu lekowego: Leczenie cukrzycowego obrzęku plamki (DME).

Wniosek taki firma Bayer złożyła  w Ministerstwie Zdrowia  22 lipca 2016r.   Niestety pomimo pozytywnych rekomendacji i dowodów naukowych, przez ponad 3 lata postępowania nie udało się uzyskać decyzji MZ o utworzeniu nowego programu lekowego.

Jak wynika z informacji uzyskanej ze strony Ministerstwa, utworzenie programu lekowego w DME nie jest  obecnie możliwe  z uwagi na inne priorytety, którymi  jest osiągnięcie istotnej poprawy dostępności leczenia w innych obszarach  cukrzycy i okulistyki w tym zaćmy i jaskry.

Biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, firma Bayer zdecydowała, iż zawieszenie postępowania jest najlepszym środkiem, który pozwoli szybko powrócić do stołu rozmów z Ministerstwem, gdy tylko pojawi się szansa na wydanie pozytywnej decyzji w tej ważnej sprawie.

Wspólnie liczymy na to,  iż w najbliższych miesiącach leczenie pacjentów dotkniętych DME znajdzie się wśród priorytetów Ministra Zdrowia i wznowione zostaną negocjacje.

 

Małgorzata Pacholec
Prezes

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra