Retina AMD Polska

Konferencja „Wczoraj, dziś, jutro leczenia schorzeń siatkówki i plamki żółtej – wyzwania i nadzieje”

Stowarzyszenie Retina AMD Polska serdecznie zaprasza na konferencję pt. „Wczoraj, dziś, jutro leczenia schorzeń siatkówki i plamki żółtej – wyzwania i nadzieje”. Konferencja odbędzie się w poniedziałek 26 listopada br. o godzinie 14.00 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie, przy ul. Brackiej 6/8.

Rezultaty badań klinicznych nowych terapii oraz przełomowe odkrycia naukowe w dziedzinie genetyki niosą nadzieję na nowe możliwości leczenia nieuleczalnych dotąd schorzeń wzroku. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które musiało oślepnąć z powodu retinitis pigmentosa, jak mówi Christina Faser – światowej sławy działaczka, założycielka i prezeska międzynarodowej organizacji Retina International. Niestety w Polsce dostęp do najnowszych metod diagnostyki i leczenia nadal nie jest łatwy. Konferencja będzie próbą dialogu pacjentów z wybitnymi naukowcami, a także z decydentami mającymi wpływ na przyszłość polskiej okulistyki.

Tematem spotkania są oczekiwane zmiany w sposobie leczenia groźnych schorzeń wzroku, prowadzących do utraty widzenia, takich jak: zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (age-related macular degeneration, AMD), cukrzycowy obrzęk plamki żółtej (retinopathia diabetica, DME) czy degeneracje uwarunkowane genetycznie.

W dyskusji wezmą udział:

  • dr hab. n. med. Marek Rękas – konsultant krajowy do spraw okulistyki,
  • dr hab. n. med. Robert Rejdak – katedra Okulistyki UM w Lublinie,
  • doc. Katarzyna Nowomiejska – Katedra Okulistyki UM w Lublinie,
  • dr Anna Tracewska – Laboratorium Analizy DNA PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii.

 

Zapraszamy do udziału osobiście lub online

Tych z Państwa, którzy mogą przyjechać osobiście na konferencję, prosimy  – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – o potwierdzenie udziału, pisząc na adres retinaamd@retinaamd.org.pl albo telefonicznie: 502 143 663. Wszystkie osoby, które nie mogą przyjechać osobiście, zapraszamy do obejrzenia lub wysłuchania transmisji na żywo. Wystarczy wejść na stronę www.facebook.com/centrumprasowePAP/ 26 listopada br. o godzinie 14. Tutaj Polska Agencja Prasowa transmitować będzie naszą konferencję.

 

  Sponsorem konferencji jest m.in. firma ABBVIE.

 

 

Kontakt

Retina AMD Polska
Konwiktorsk 7 pok. 25
00-216 Warszawa
tel. (22) 831 22 71 wewn. 221, 500 351 994

e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Dyżury

Wtorek i czwartek  godz. 11.00 – 14.00
Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

 

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra