Retina AMD Polska

List do pacjentów z AMD

Szanowni Państwo,

Nasze stowarzyszenie – Retina AMD Polska – przygotowuje raport o sytuacji chorych na tę chorobę w ramach projektu: „Społeczny audyt leczenia wAMD w Polsce”.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Stowarzyszenie Retina AMD Polska założone zostało 16 lat temu przez pacjentów tracących wzrok z powodu różnych schorzeń siatkówki. Naszym głównym celem działania jest ochrona Polaków przed ślepotą. Gromadzimy i upowszechniamy wiedzę na temat najnowszych metod leczenia i rehabilitacji oraz zabiegamy o dostęp do tych terapii {zobacz: www.retinaamd.org.pl}.

Wiemy, że w Polsce sytuacja pacjentów z AMD jest wyjątkowo trudna, dlatego chcemy bardzo rzetelnie zbadać to zagadnienie. Do końca października zbieraliśmy  informacje bezpośrednio od pacjentów w całym kraju, w każdym województwie, w oparciu o anonimowe ankiety.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i zgodzili się na przeprowadzenie z nimi wywiadów telefonicznych do ankiety.
Zgłosiło się do nas bardzo dużo osób chorych, co świadczy o tym jak ważny podjęliśmy temat i że Państwo doceniają wagę tego problemu.
Informujemy, że ankiety wzbogacą naszą wiedzę i znajdą odzwierciedlenie w opracowywanym teraz Raporcie, który przedstawimy do wiadomości wszystkim decydentom odpowiedzialnym za leczenie AMD.
Wierzymy, że nasz raport przyczyni się do poprawy dostępu do leczenia tej okrutnej, odbierającej wzrok choroby.
Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą odpowiedź na nasz apel.

Małgorzata Pacholec
Prezes Retina AMD Polska

System rejestracji SMS

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl
tel.: (22) 831 22 71 wewn. 221 – dyżury: poniedziałek i czwartek w godz. 11.00 – 14.00
Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400 – tylko wieczorem

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra