Retina AMD Polska

Świętujemy jubileusz 20-lecia Retina AMD Polska

W tym roku mija 20 lat istnienia stowarzyszenia Retina AMD Polska. Z tej okazji spotkaliśmy się 26 listopada br. w przyjaznych wnętrzach Teatru Kamienica, żeby uczcić te 20 lat razem.

Przyglądając się historii naszej organizacji, można powiedzieć, że przeszliśmy wspaniałą drogę – od grupy znajomych dających sobie wzajemnie wsparcie, po silną doświadczeniem, wiedzą i relacjami organizację reprezentującą interesy tracących wzrok pacjentów.

Obecnie jesteśmy świadkami niezwykłego postępu w nauce – rezultaty badań klinicznych nowych terapii oraz odkrycia naukowe w genetyce niosą nadzieję na nowe możliwości leczenia nieuleczalnych dotąd schorzeń wzroku. Niestety w Polsce dostęp do najnowszych metod diagnostyki i leczenia nadal nie jest łatwy. Dlatego aktualna działalność naszego stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na lobbowaniu za poprawą dostępu do leczenia nowymi terapiami.

Działalność Retina ADM Polska nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie partnerzy, przyjaciele, wolontariusze i darczyńcy. Przy okazji jubileuszu 20-lecia chcemy Wam wszystkim podziękować. Składamy więc podziękowania Partnerom i Przyjaciołom Retina AMD Polska, którzy włączają się w nasze przedsięwzięcia – lekarzom, specjalistom rehabilitacji, liderom organizacji pacjenckich, ekspertom z dziedziny prawa, lobbystom, specjalistom public relations. Na szczególne uznanie i szacunek zasługuje praca Wolontariuszy. Bez Waszego zaangażowania wiele działań stowarzyszenia nie mogłoby zaistnieć.

Pragniemy podziękować również Donatorom, którzy przekazywali i przekazują nam środki na działalność. Dzięki Wam możemy doskonalić się i być coraz bardziej skutecznymi i profesjonalnymi w realizacji tak ważnego społecznie celu, jakim jest ochrona Polaków przed ślepotą.

zdj. Wojciech Lipiński

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra