Retina AMD Polska

Zaproszenie Retina International na webinar Lifetime Achievement Awards – aktualizacja

W imieniu Retina International zapraszamy do udziału w webinarze, który odbędzie się we wtorek, 23.02.2021 o godz. 19.00 w ramach Tygodnia Chorób Rzadkich 2021. Podczas spotkania dr Frans Cremers oraz dr Frank Brunsman za swoją działalność naukową zostaną wyróżnieni Lifetime Achievement Awards. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Z wielką przyjemnością zapraszam na ceremonię wręczenia nagród Retina International za Dokonania Życia, która odbędzie się we wtorek 23 lutego o godzinie 19:00 w ramach Tygodnia Chorób Rzadkich 2021.

Aktualizacja: Zapis wydarzenia dostępny jest pod linkiem

Tegoroczne nagrody otrzymają dr Frans Cremers za jego wieloletnie zaangażowanie w odkrywanie genetycznego składu dziedzicznych chorób zwyrodnieniowych siatkówki oraz dr Frank Brunsman (Niemcy) za jego pionierską pracę jako rzecznika pacjentów wspierającego wykorzystanie genetyki w poznaniu choroideremii.

 

Historie prac Fransa i Franka przeplatają się i są w tym naprawdę niezwykłe. Frank Brunsman, pacjent z choroideremią, poznał pracę Fransa w 1986 r. i osobiście pobrał próbki krwi od ok. 10 osób z choroideremią z regionu Munster w Niemczech., w tym także własną. W 1987 r. Frank udał się z tymi próbkami do laboratorium Fransa w Nijmegen, a spośród 20 testowanych markerów jeden wykrył delecję w DNA Franka i dwóch innych osób. To odkrycie zapoczątkowało identyfikację genu CHM, który ostatecznie został opisany w 1990 roku.

 

Wyjątkowa historia Fransa i Franka jest świadectwem siły relacji między pacjentem i badaczem oraz daje nadzieję na lepszą przyszłość, w której lekarstwo na odziedziczone zwyrodnienia siatkówki będzie rzeczywiście dostępne.

 

Z niecierpliwością czekamy na powitanie Was, naszych cenionych członków i szanowanych kolegów, gdy Frank i Frans podzielą się swoją historią, a my docenimy ich znaczący i wieloletni wkład w rozwój globalnej społeczności osób z chorobami siatkówki.

 

To wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności, więc zachęcamy do przekazania tego zaproszenia członkom Waszych stowarzyszeń.

 

Aby zarejestrować się, kliknij:  https://zoom.us/webinar/register/WN_rBL_K-kwR5u5F-4MvJqYbQ

Po rejestracji otrzymasz e-mail potwierdzający dołączenie do webinaru.

 

Fiona Waters

E:   fiona.waters@retina-international.org

W:retina-international.org

A:  Retina International

Suite 108, Camden Business Centre,

12 Camden Row,

Dublin 8, Ireland

 

 

 

System rejestracji SMS

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra