Retina AMD Polska

„Carte Blanche” – pełna emocji historia nauczyciela zmagającego się z utratą wzroku

„Carte Blanche” to poruszający i pełen emocji film inspirowany historią Macieja Białka, niewidomego nauczyciela w jednym z lubelskich liceów.

Głównym bohaterem jest Kacper – lubiany przez uczniów nauczyciel historii. Mężczyzna, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska potwierdza chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitej utraty wzroku. Kacper postanawia ukrywać swoje problemy zdrowotne w obawie przed utratą pracy. Jak odnajdzie się nowej sytuacji? Jak poradzi sobie ze stojącymi przed nim wyzwaniami?

“To film pozytywny” – ocenił Andrzej Chyra. “Dla mnie to jest historia człowieka, który traci, który – można powiedzieć – staje się człowiekiem nieszczęśliwym, ale jednak coś osiąga. (…) Ten człowiek potrafi znaleźć siłę, żeby funkcjonować dalej w świecie. Akceptuje to, co się wydarzyło i na tej podstawie zaczyna budować siebie nowego” – powiedział o filmie aktor*.

Film „Carte Blanche” był prezentowany na licznych festiwalach i otrzymał wiele nagród i wyróżnień, nie tylko w Polsce ale i za granicą. Na jego podstawie powstała książka o tym samym tytule autorstwa reżysera Jacka Lusińskiego.

Zachęcamy do obejrzenia tej niezwykłej i wzruszającej historii. Film z audiodespkrycją można obejrzeć między innymi na portalu VOD.pl pod linkiem https://vod.pl/filmy/carte-blanche-audiodeskrypcja/2c0nvbc

Przypominamy również, że Stowarzyszenie Retina AMD Polska realizuje projekt adresowany do osób dotkniętych genetycznymi schorzeniami wzroku „Wszystko dla ratowania wzroku” – projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

„Carte Blanche”. Gatunek: Dramat. Reżyseria: Jacek Lusiński. Obsada: Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Urszula Grabowska, Tomasz Ziętek, Maria Chwalibóg, Dorota Kolak, Wojciech Pszoniak. Produkcja: Polska, 2016, 106 min.

 

*cytat na podstawie https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/carte-blanche-gwiazdy-na-uroczystej-premierze/x46b756

 

System rejestracji SMS

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400 – tylko wieczorem

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra