Retina AMD Polska

Relacja z Konferencji w Bydgoszczy  14.03.2016 r.

Stowarzyszenie Retina AMD Polska zorganizowało kolejną konferencję prezentującą wyniki Społecznego Audytu leczenia wysiękowego AMD w Polsce. Audyt ten został przeprowadzony wspólnie z Fundacją Rozwoju Okulistyki „Okulistyka21 z funduszy finansowanych przez EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Wyniki audytu przedstawione zostały w raporcie, który ukazuje sytuację chorych w sposób interdyscyplinarny: od rozpoznania do rehabilitacji tej choroby.

W dniu 24.02.2016 r. nasz raport zaprezentowaliśmy na konferencji w Bydgoszczy w Ośrodku Rehabilitacji Polskiego Związku Niewidomych  „Homer”.

Tym razem w konferencji wzięli udział głównie przedstawiciele środowisk pacjenckich z całego kraju.

Konferencję wspierał duchowo ksiądz Piotr Buczkowski, duszpasterz niewidomych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Konferencję prowadziły prezes stowarzyszenia Retina AMD Polska Małgorzata Pacholec  i prezes PZN i jednocześnie członek Zarządu Retina AMD Polska – Anna Woźniak Szymańska.

Przedstawiły one trudną sytuację pacjentów z wysiękowym AMD,  zaprezentowały sposób funkcjonowania nowego programu lekowego, jak również jego braki powodujące niedostępność leczenia w wielu ośrodkach w kraju.

Zaapelowały o przekazywanie sobie nawzajem zdobytej tutaj  wiedzy   o leczeniu w ramach tego programu, o miejscach gdzie można znaleźć  informację o ośrodkach, które zakontraktowały leczenie, oraz o udzielanie sobie wzajemnej pomocy i wsparcia.

Ksiądz Piotr Buczkowski w swojej wypowiedzi wskazał, że każdy człowiek, nawet chory, może dać z siebie cząstkę drugiemu. Bardzo ważna jest umiejętność zarówno dawania jak i umiejętność przyjmowania pomocy od innych.

Wszyscy pacjenci otrzymali materiały wydane przez stowarzyszenie Retina AMD Polska w tym najbardziej przydatny „Poradnik krok po kroku” z przeznaczeniem dla siebie ale i do przekazywania innym chorym.

 

 

 

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra