Retina AMD Polska

Słodkie oczy, czyli o powikłaniach ocznych w cukrzycy

Główną przyczyną utraty wzroku wśród osób aktywnych zawodowo jest cukrzyca. Jednym z najczęściej występujących przewlekłych powikłań tej choroby jest retinopatia cukrzycowa.

Szacuje się, że ryzyko utraty wzroku u chorych na cukrzycę jest ponad 25-krotnie wyższe niż w przypadku osób zdrowych. Dlatego też wszyscy, u których stwierdzono cukrzycę, powinni być pod stałą kontrolą lekarza okulisty. Niestety, świadomość zmian zachodzących w siatkówce oka z powodu cukrzycy wciąż jest niska, dlatego też potrzebne jest przypominanie osobom dotkniętym tą chorobą o wykonywaniu regularnych badań okulistycznych oraz ciągła edukacja w tym zakresie. W takim celu powstał blog, którego autorką jest dr Milena Kozera – lekarz specjalista z dziedziny okulistyki. Strona stanowi wiarygodne i rzetelne źródło informacji. Autorka zajmuje się przede wszystkim chorobami siatkówki, takimi jak: retinopatia cukrzycowa, cukrzycowy obrzęk plamki, zakrzep żyły siatkówki, degeneracje plamki, zmiany degeneracyjne siatkówki, centralna surowicza choroidopatia, dystrofie plamki, zapalenia siatkówki i naczyniówki, błona nasiatkówkowa, otwór plamki.

Z zamieszczonych na blogu artykułów można dowiedzieć się więcej na temat czynników ryzyka, objawów czy sposobów leczenia schorzeń siatkówki oka. Na stronie można znaleźć porady, informacje i praktyczne wskazówki, jak dbać o oczy i zmniejszyć ryzyko dalszej utraty wzroku. Zapraszamy na http://slodkieoczy.pl i do lektury zamieszczonych wpisów.

 

 

 

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra