Retina AMD Polska

Wpływ diety na wzrok

Odpowiednia dieta ma wpływ na nasz wzrok. Jakie produkty spożywcze powinny się w niej znaleźć, by wspierać dobre widzenie? Czego należy unikać? Zapraszamy do zapoznania się z artykułami przybliżającymi tę tematykę:

 

„Dobroczynne barwniki”

Luteina i zeaksantyna to barwniki roślinne o unikalnych, ważnych dla człowieka właściwościach. Nie decydują o kolorze oczu, ale pełnią w nich istotną rolę, chroniąc przed niektórymi schorzeniami. Moda na suplementację tymi substancjami powoduje, że nie docenia się ich naturalnych źródeł.

Czytaj więcej: https://pochodnia.pzn.org.pl/artykul/40-dobroczynne_barwniki.html

 

„Dieta korzystna dla oczu”

Podrażnione, zaczerwienione, suche i piekące oczy… Aby uniknąć takich dolegliwości, nie wystarczy dbać o oczy od zewnątrz, niezbędna jest także odpowiednia dieta. Dlatego dostarczaj organizmowi odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych, które wzmocnią wzrok.

Czytaj więcej: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-korzystna-dla-oczu-aa-vynx-JyrD-PAA4.html

 

„Dieta bogata w luteinę poprawi wzrok i wzmocni oczy”

Chcesz długo cieszyć się dobrym wzrokiem? Dbaj o oczy. To wcale nie będzie trudne, jeśli uzupełnisz dietę o jagody i warzywa zawierające luteinę, a ponadto sięgniesz po preparaty, które wzmocnią i ochronią wzrok.

Czytaj więcej: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-bogata-w-luteine-poprawi-wzrok-i-wzmocni-oczy-dieta-aa-cAFE-1qmE-g7ec.html

 

„Dieta wspomaga leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD)”

Czy wiesz, że odpowiednia dieta wspomaga leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD)? Luteina z warzyw i tłuste ryby morskie są niezbędne w diecie każdej osoby dbającej o zdrowie, ale wręcz konieczne w diecie osób zagrożonych zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD) – chorobie, przez którą można stracić wzrok.

Czytaj więcej: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-wspomaga-leczenie-zwyrodnienia-plamki-zoltej-amd-aa-EjVw-kwzV-GrcB.html

„Dieta bogata w antyoksydanty wymiata wolne rodniki”

Dieta bogata w antyoksydanty jest dobra dla każdego, bo wolne rodniki uszkadzają komórki organizmu, są jedną z przyczyn starzenia się. Aby zminimalizować ich szkodliwy wpływ, wzbogać dietę o antyoksydanty. Jedz codziennie warzywa bogate w witaminy C i E, w pomidorach jest dużo likopenu. Jeśli palisz, musisz dostarczać trzy razy więcej witaminy C niż niepalący.

Czytaj więcej: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-bogata-w-antyoksydanty-wymiata-wolne-rodniki-aa-U9Ct-VgRR-8fFh.html

 

„Dieta bogata w antyoksydanty pomoże wzmocnić słaby wzrok”

Coraz więcej młodych osób uskarża się na dolegliwości narządu wzroku, zmęczony wzrok, niedowidzenie. O oczy można zadbać od wewnątrz – wystarczy zastosować odpowiednią dietę bogatą w antyoksydanty i witaminę A.

Czytaj więcej: https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-bogata-w-antyoksydanty-pomoze-wzmocnic-slaby-wzrok-aa-Sp6j-4HbM-GhUB.html

 

„Przeciwutleniacze (antyoksydanty) mogą ci zaszkodzić”

Na punkcie przeciwutleniaczy świat szalał jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Jak się okazuje – bezzasadnie! Okazuje się, że przeciwutleniacze (inaczej antyoksydanty), substancje neutralizujące wolne rodniki, nie są lekiem na całe zło. Czasem mogą nawet szkodzić.

Czytaj więcej: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/przeciwutleniacze-antyoksydanty-moga-ci-zaszkodzic-aa-1TpN-Dozg-1Vjx.html

 

 

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra