Retina AMD Polska

W Lublinie powstaje europejskie ośrodek rzadkich schorzeń siatkówki

Jeden z nielicznych ośrodków tego typu w Europie tworzony jest w Lubelskiej Klinice Okulistyki Ogólnej kierowanej przez prof. Roberta Rejdaka.

 

Lubelska Klinika Okulistyki Ogólnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 od wielu lat współpracuje z międzynarodowymi partnerami. Dziś ta współpraca zaowocowała tworzeniem nowatorskiego przedsięwzięcia – Europejskiego Centrum Innowacyjnych Terapii  Plamki (ECITP). Kluczowe obszary działania Centrum obejmować będą:

  • telemedyczną diagnostykę schorzeń siatkówki oka, cukrzycowego obrzęku plamki, retinopatii wcześniaczej, traumatologii, a także
  • badania genetyczne i
  • rozwój terapii genowych.

 

Warto przypomnieć, że Lubelska Klinika Okulistyki Ogólnej jako jedyna w Polsce należy do Europejskiej Sieci Ośrodków Referencyjnych dla Rzadkich Schorzeń Siatkówki.

 

–  Mam nadzieję, że wystartujemy z  działalnością w drugiej połowie roku. – mówi prof. Robert Rejdak. Schorzenia plamki żółtej są epidemią naszych czasów. Nieleczone prowadzą bardzo często do nieodwracalnej ślepoty. Dotykają osoby, w zasadzie, w każdym wieku. Ta choroba może się rozpocząć w młodości, a nawet już w dzieciństwie.  Może także pojawić się dopiero w dorosłym życiu w związku ze starzeniem się człowieka. To jest spora grupa schorzeń, dlatego te choroby cały czas są wyzwaniem dla współczesnej okulistyki.

 

Polecamy rozmowę Jolanty Czudak z prof. Robertem Rejdakiem opublikowaną w portalu Liderzy Innowacyjnosci – przeczytaj >

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra