Retina AMD Polska

Opowiedz nam swoją historię.

Chorobę wzroku ukrywa się czasem tak długo, jak tylko można. Z lęku o utratę pracy, z obawy o reakcję środowiska… Jaką drogę przechodzimy zanim poznamy diagnozę? Jak zmienia się nasze życie po usłyszeniu od lekarza – „zwyrodnienie barwnikowe siatkówki”, „degeneracja plamki żółtej związaną z wiekiem” lub „cukrzycowy obrzęk plamki”? Gdzie i czy w ogóle znajdujemy pomoc? Zapraszamy do podzielenia się doświadczeniem.

 

Każda poważna choroba wpływa na nasze życie i naszych bliskich, zamieniając je czasem w sposób diametralny. Osoby doświadczone chorobą oczu, której ostateczną fazą jest utrata wzorku, borykają się z problemami trudnymi do wyobrażenia dla osób zdrowych. Czy warto dzielić się tym doświadczeniem? W Retina AMD Polska jesteśmy zdania, że tak. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa), degenerację plamki żółtej związaną z wiekiem (ang. aged-related maculardegeneration, AMD) lub cukrzycowy obrzęk plamki (ang. diabetic macular edema, DME), prosimy – opowiedz, jak choroba wpłynęła na Twoje życie, z czym potrzebowałeś się zmierzyć, co było/jest najtrudniejsze. Zależy nam na Twojej historii i na Twojej szczerości. Nie martw się, jak ubrać myśli w słowa. Najważniejsze jest to, co masz do opowiedzenia. Jeśli będziesz chciał podzielić się doświadczeniem i pozostać anonimowym, uszanujemy to.

Twoja historia może pomóc

W Retina AMD Polska jesteśmy zdania, że dzielenie się doświadczeniem i wymiana informacji są bardzo pomocne. Jesteśmy również przekonani, że wypowiedziane doświadczenie indywidulane sprawia, że przed statystykami pojawia się człowiek, jego problemy, jego potrzeby.

Chcąc wpływać na postawy społeczeństwa wobec osób nie w pełni sprawnych, tracących wzrok oraz osób już niewidomych, potrzeba pozwolić się zrozumieć. Twoja historia może też niezwykle pomóc osobom, u których dopiero co postawiono diagnozę taką jak Twoja.

W oparciu o nadesłane historie przygotujemy scenariusze filmów edukacyjnych przybliżające problem osób chorych na retinitis pigmentosa, AMD i DME. Wybrane prace, zachowując anonimowość ich autorów, opublikujemy w całości lub we fragmentach na naszej stronie www – retinaamd.org.pl.

Zasady

Prosimy o przesyłanie prac mejlem na adres retinaamd@retinaamd.org.pl .  Objętość tekstu – do 8000 znaków ze spacjami. Zastrzegamy sobie prawo do redakcji tekstów i ewentualnych skrótów.
Gwarantujemy anonimowość.

Prosimy o dołączenie do pracy oświadczenia o treści:

Przesłanie prac jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz informacji zawartych w przesłanym przeze mnie tekście zgodnie art. 6 ust. 1 lit. a RODO na potrzeby realizacji projektu pt. Prawdziwe historie. Rozumiem, że mam prawo do zmiany tych danych, ich aktualizowania
bądź wycofania zgody.

 

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra