Retina AMD Polska

Konferencja Retina AMD Polska – Warszawa 27.01.2015

Szanowni Państwo,

Po zakończeniu   audytu badającego sytuację    osób tracących wzrok z powodu zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem – AMD stowarzyszenie Retina AMD Polska organizowała konferencję prezentującą jego wyniki. Na konferencję zaprosiliśmy przedstawicieli jednostek organizacyjnych mających wpływ na podejmowanie decyzji w sprawie leczenia m.inn. z Ministerstwa Zdrowia,  NFZ,  Sejmowej i Senackiej Komisji Zdrowia oraz  RPP, RPO, lekarzy i pacjentów z wysiękową postacią AMD.

Konferencja odbyła się:

27   stycznia 2016 r. o godz. 11.00 w Sali  Kolumnowej  PZN

Warszawa ul. Konwiktorska 9.


spolenczy_audytAudyt ten  został przeprowadzony przez zespół ludzi skupionych wokół Stowarzyszenia Retina AMD Polska i Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” w ramach projektu „Społeczny audyt leczenia AMD w Polsce”, sfinansowanego z funduszy EOG z programu Obywatele dla Demokracji.

Zmotywowani  dramatycznymi historiami pacjentów  w walce o uzyskanie leczenia   przeprowadziliśmy wieloaspektowe badanie tego zagadnienia.   Rozmawialiśmy z pacjentami i  lekarzami,  sprawdziliśmy dostępność leczenia we  wszystkich placówkach.  Przeanalizowaliśmy różne koszty    związane z chorobą.

Niestety, wyniki naszego audytu dowodzą, że w Polsce  najwyżej co 10  chory na AMD ma szansę na uratowanie wzroku.

Na  leczenie, które według  światowych standardów powinno  być zastosowane w ciągu miesiąca od wykrycia choroby, większość pacjentów czeka po  kilka miesięcy i dłużej.

Społeczne koszty utraty widzenia są ogromne, dlatego spróbujmy wspólnie zastanowić się co można w tej sprawie zrobić.

Nasz raport jest pierwszym w Polsce opracowaniem, który jest  swoistą fotografią ukazującą zagadnienie  leczenia AMD w sposób interdyscyplinarny.

audyt prezentacjaBazując na doświadczeniach z innych krajów  wiemy, że  audyty społeczne  są coraz powszechniej rekomendowanym narzędziem  tworzenia standardów różnych polityk w tym  również ochrony zdrowia.

Mamy nadzieję, że wnioski z audytu staną się istotnym wsparciem dla  wszystkich, którzy podejmują i mogą podjąć decyzje  w tym zakresie.

Bardzo liczymy na  aktywny udział    zaproszonych gości w  konferencji  pomyślanej jako debata  przy okrągłym stole z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.

audyt prezentacja

 

Prezentujemy Państwu listy od zaproszonych gości, którym obowiązki służbowe nie pozwoliły wziąć udziału w konferencji.

 

 

 

 

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra