Retina AMD Polska

Okulary filtrujące – charakterystyka i zastosowanie

Optykiem jestem od ponad 20 lat. Od ponad trzech lat jestem właścicielem pracowni, która oferuje pełen zakres usług optycznych.

• FACHOWO
• TERMINOWO
• SOLIDNIE

to dewiza prowadzonej przeze mnie firmy, która zdobywa sobie uznanie coraz szerszego grona klientów. Szczególnie ważnym elementem mojej działalności jest dobór i sprzedaż pomocy optycznych dla osób słabowidzących. Wysokiej jakości asortyment (największy w Polsce), na który składają się: lupy, okulary lupowe i lornetkowe oraz monookulary – pochodzi od znanych producentów z Niemiec (Eschenbach i Zeiss).

W lutym bieżącego roku rozszerzyłem ofertę o specjalistyczne okulary filtrujące dla osób ze zmianami patologicznymi siatkówki. W odróżnieniu od standardowych szkieł barwionych, posiadają specjalne właściwości. W pełnym zakresie zatrzymują szkodliwe dla wzroku promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB) oraz filtrują światło niebieskie o niskiej długości fali. Zmniejszają uczucie oślepienia i poprawiają warunki kontrastowego widzenia. Wywołują wrażenie ostrzejszego widzenia odległych jak i bliskich przedmiotów. Przy zastosowaniu okularów ze szkłami filtrującymi, kontrast widzenia barw ulega zwiększeniu, tak w świetle dziennym jak i sztucznym. W związku z szybką zmianą warunków oświetleniowych, czas adaptacji wzroku ulega wyraźnemu skróceniu, zmniejsza się obciążenie oka, a komfort widzenia wzrasta.

Okulary ze szkłami filtrującymi w połączeniu z wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi (likwidują uciążliwe odbicia światła od powierzchni szkieł i zmniejszają wysiłek akomodacyjny oka), zapewniają maksymalny komfort widzenia.

Przy zmianach zwyrodnieniowych siatkówki każda z osób widzi inaczej, gdyż ma w innym stopniu uszkodzone pole widzenia. Przy doborze okularów filtrujących wskazane jest, aby pacjent przymierzył każdy rodzaj szkieł w różnych warunkach oświetleniowych.
Moim klientom proponuję dwa rodzaje okularów filtrujących:
• gotowe (gogle),
• wykonane na indywidualne zamówienie – bez lub z uwzględnieniem korekcji wady wzroku.

W zależności od warunków używania okularów ze szkłami filtrującymi oraz rodzaju schorzenia narządu wzroku, rozróżniamy następujące kolory filtrów:

1. Polaryzacyjny brązowy – niweluje odblaski powstałe w wyniku odbicia światła od poziomych powierzchni (śnieg, woda, jezdnia, przednie i tylne szyby samochodowe)
2. Żółty – zalecany przy sztucznym oświetleniu (mieszkanie, telewizja, sklep), a także gorszych naturalnych warunkach oświetleniowych (wczesne i późne pory dnia) i przy zmianach patologicznych takich jak:
– zmiany zwyrodnieniowe plamki żółtej,
– zanik nerwu wzrokowego,
– albinizm oczny,
– pseudofakia czyli stan po operacji zaćmy z wszczepioną sztuczną soczewką.
3. Pomarańczowy – zalecany przy świetle dziennym i przy zmianach patologicznych takich jak:
– retinopatia cukrzycowa,
– światłowstręt,
– zaćma nabyta (starcza).
4. Brązowy – zalecany przy świetle dziennym i przy zmianach patologicznych takich jak:
– zmiany zwyrodnieniowe plamki żółtej,
– zaćma nabyta (starcza),
– jaskra,
– oko bezsoczewkowe,
– zanik nerwu wzrokowego,
– pseudofakia czyli stan po operacji zaćmy z wszczepioną sztuczną soczewką,
– zwyrodnienie barwnikowe siatkówki Retinitis Pigmentosa (RP).

Prowadzona przeze mnie pracownia mieści się w Warszawie przy ul. Ks. J. Popiełuszki 19/21, pawilon 25. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19, a w soboty od 10 do 14.
Wszelkich informacji, dotyczących szerokiego asortymentu pomocy optycznych jak i okularów filtrujących, udzielamy pod numerem telefonu (22) 832-31-21.

Jacek Sidor

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra