Retina AMD Polska

Pomóż przygotować raport o retinopatii cukrzycowej!

W imieniu stowarzyszenia Retina AMD Polska, partnera projektu, zwracamy się do osób z cukrzycą, retinopatią cukrzycową lub z cukrzycowym obrzękiem plamki żółtej oraz do ich opiekunów z prośbą o wypełnienie ankiety w ramach międzynarodowego badania DIABETIC RETHINOPATHY BAROMETER dostępnej na stronie: https://nyam.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3CTWkyeZAdYXhGd.

Celem badania jest przygotowanie raportu na temat poziomu opieki medycznej dla osób zagrożonych rozwojem retinopatii cukrzycowej i cukrzycowego obrzęku plamki oraz stanu wiedzy o tych schorzeniach w społeczeństwie. Retinopatia cukrzycowa jest jednym z najbardziej powszechnych powikłań w cukrzycy i jedną z głównych przyczyn utraty wzroku przez osoby dorosłe.

To pierwsze takie badanie na świecie. Biorą w nim udział 42 kraje, w tym Polska.

W badaniu zostaną zebrane wiarygodne dane o poziomie opieki, na jaki mogą liczyć osoby chore lub zagrożone retinopatią cukrzycową i cukrzycowym obrzękiem plamki w Polsce.

Wyniki zostaną opublikowane w postaci raportu, który pokaże sytuację Polski na tle innych krajów i może być pomocny w staraniach o poprawę sytuacji osób chorujących lub narażonych na te choroby.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie nie więcej niż 20 minut.

Organizator badania: New York Academy of Medicine.

Współpraca: International Diabetes Federation (IDF), International Fedaration for Ageing (IFA), International Agency for the Prevention of Blindness (IAPB)

Partnerem badania jest Retina AMD Polska.

Góra