Retina AMD Polska

Relacja z konferencji “Rozproszyć zmrok” – 15.10.2015 PZN Warszawa

W dniu 15.10.2015 r. w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych odbyła się coroczna konferencja “Rozproszyć mrok” dla pacjentów ze schorzeniami oczu.
Przybyło bardzo wielu pacjentów zainteresowanych problemami chorób, o których spodziewali się usłyszeć i pogłębić swoją wiedzę.
Naszymi gośćmi byli prof. Jerzy Szaflik, prof. Iwona Grabska-Liberek, którzy zostali odznaczeni przez Zarząd PZN odznaką Przyjaciel Niewidomych za wieloletnie wspieranie naszych działań  zarówno na rzecz osób tracących wzrok jak i osób niewidomych. Odznaczenia wręczała prezes PZN Anna Woźniak-Szymańska wraz z prezes Retina AMD Polska Małgorzatą Pacholec.
Niestety naszej konferencji nie zaszczycił Minister Zdrowia, którego serdecznie zapraszaliśmy z intencją, aby osobiście lub przez swojego przedstawiciela przekazał nam  informacje w jaki sposób jest  wdrażany program lekowy, na który z wielką nadzieją czekają pacjenci z wysiękowym AMD.
Musimy więc przekazać państwu informacje z “drugiej ręki”, że obecnie zbliża się ku końcowi proces podpisywania umów z placówkami leczącymi AMD. Nie mamy wiedzy na temat jego zakończenia i możliwej daty rozpoczęcia leczenia w ramach tego programu.
Przykro nam, że nie możemy podać konkretnych terminów. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że stanie się to jeszcze w bieżącym roku.
O jaskrze opowiedziała nam prof. Iwona Grabska-Liberek, która również wystąpiła w filmie na temat cukrzycowego obrzęku plamki DME (film  ten można obejrzeć na naszej stronie).

Dr Jacek Robaszkiewicz specjalista od AMD wyjaśnił i rozwiał wątpliwości o tej chorobie.

Wszystkiego o zaćmie (łącznie ze sfilmowaną operację  jej usunięcia) mogliśmy się dowiedzieć z bardzo interesującego wykładu dr Wojciecha Kołodziejczyka.

_______________________________________________________________________________

Program konferencji „Rozproszyć mrok” – konferencja okulistyczna dla pacjentów, 15 października 2015 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomego.

Miejsce: Polski Związek Niewidomych, ul. Konwiktorska 9, Warszawa, Sala Kolumnowa.

Program:

11.00 – Międzynarodowy Dzień Niewidomego a wyzwania dnia powszedniego – konferencja prasowa z udziałem: Anny Woźniak-Szymańskiej – Prezes PZN, Małgorzaty Pacholec – Prezes Retina AMD Polska, prof. dr hab. Iwony Grabskiej –Liberek prezes elekta PTO i mazowieckiego konsultanta d.s. okulistyki oraz prof. Jerzego Szaflika – członka Zarządu PTO

11.45 – Pomoc osobom ociemniałym i tracącym wzrok – prezentacja Centralnej Przychodni Rehabilitacyjno-Leczniczej PZN

12.00 – Jaskra – podstępny złodziej wzroku – prof. dr hab. Iwona Grabska-Liberek

12.30 – Leczenie AMD – wyścig z czasem – dr n. med. Jacek Robaszkiewicz

13.00 – Operacja zaćmy szansą na lepsze widzenie – dr n. med. Wojciech Kołodziejczyk

13.30 – Cukrzycowy obrzęk plamki żółtej – projekcja filmu edukacyjnego „Cukrzyca – podstępny zabójca wzroku” z udziałem prof. Iwony Grabskiej-Liberek

14.00 – Zakończenie i poczęstunek

Organizatorzy konferencji to:

Retina AMD Polska, Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie AMD, NOVARTIS Poland Sp. z o.o.

System rejestracji SMS

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl
tel.: (22) 831 22 71 wewn. 221 – dyżury: wtorek i czwartek w godz. 11.00 – 14.00
Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400 – tylko wieczorem

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra