Retina AMD Polska

Zaproszenie do udziału w ankiecie

Szanowni Państwo,

w związku z realizacją przez Stowarzyszenie Retina AMD Polska projektu poświęconego diagnozowaniu i leczeniu wysiękowej postaci AMD, chcielibyśmy zwrócić się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej sytuacji pacjentów. Link do ankiety: https://forms.gle/FboBzfo2cJtWZ3LJ9

„nAMD – ścieżka pacjenta od diagnozy do leczenia” to kolejne ważne działanie, które będziemy realizować w tym roku z myślą o pacjentach chorujących na wysiękową postać AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem.

Chociaż w naszym kraju od wielu już lat funkcjonuje specjalny program leczenia tej choroby finansowany z NFZ, to cały czas do naszego Stowarzyszenia zgłaszają się pacjenci informując o trudnościach w uzyskaniu leczenia.

Aby lepiej poznać drogę pacjenta od diagnozy do terapii i porównać, jak wygląda ona w różnych regionach kraju, zaplanowaliśmy następujące działania:

– przeprowadzenie internetowej ankiety,

– zebranie wywiadów wśród pacjentów,

– zorganizowanie w kilku miejscach w kraju spotkań z pacjentami,

– zebranie informacji na temat dostępności leczenia i rehabilitacji.

Uzyskane w ten sposób informacje posłużą nam do opracowania raportu z wnioskami i rekomendacjami zmian mających na celu poprawę dostępności i jakości leczenia nAMD.

Raport z wnioskami przedstawimy decydentom odpowiedzialnym za ochronę zdrowia.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Zwracamy się do osób chorujących na nAMD lub ich bliskich o wypełnienie anonimowej ankiety zawierającej pytania zamknięte i otwarte. Wypełnienie ankiety zabierze Państwu  około 10 minut.

Prosimy też o zgłaszanie osób chętnych, chorujących na nAMD do porozmawiania przez telefon z naszymi przedstawicielami pisząc na adres: retinaamd@retinaamd.org.pl podając w temacie: AMD wywiady  

 

Z najlepszymi pozdrowieniami,

Małgorzata Pacholec – prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska

wraz z Zespołem.

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra