Retina AMD Polska

Dobre decyzje dla pacjentów z chorobami siatkówki – nAMD i DME

Z przyjemnością informujemy, że Rada Przejrzystości, jak i Prezes Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji  uznali za zasadne objęcie refundacją nowego leku farycymab „Vabysmo”.

Te dwie pozytywne opinie dają nam pacjentom nadzieję, że ten nowy lek decyzją Ministra Zdrowia będzie wkrótce włączony do programu lekowego  B 70  do terapii AMD i DME.

Vabysmo  jest to pierwsze i  jak dotąd jedyne przeciwciało  do podania doszklistkowego, które  jest skierowany na dwa różne szlaki chorobowe. Poprzez podwójne hamowanie Ang-2 i VEGF-zmniejsza przepuszczalność naczyń i stan zapalny, hamuje patologiczną angiogenezę i przywraca stabilność naczyń, co przekłada się na poprawę widzenia i pozwala wydłużyć kolejne podania leku do 16 tygodni.

Jest to kluczowa decyzja jeżeli chcemy mówić o polepszeniu sytuacji pacjentów z chorobami siatkówki. W dłuższej perspektywie, ułatwiony dostęp do leczenia nową substancją pozwoli na wydłużenie czasu między wizytami, a jednocześnie zmniejszenie kolejek do okulisty. Dostęp do nowoczesnych leków o różnych mechanizmach działania, to także możliwość indywidualnego podejścia do pacjenta i personalizacji leczenia.

Dlatego dziękujemy AOTMiT za te pozytywne opinie.

facebook
youtube
tweeter

Kontakt

Retina AMD Polska

ul. Konwiktorska 7 pok. 25
00-216 Warszawa
e-mail: retinaamd@retinaamd.org.pl

Małgorzata Pacholec tel. 602 634 400

Polityka prywatności

Informacje rejestrowe

Rok powstania: 1998
KRS: 0000109446
NIP: 526-22-92-779
REGON: 01329054500000

Góra